Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

Rozbudowa Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w Buenos Aires i działania dokumentacyjne w prowincji Chubut
2014-05-12

W 2014 roku kontynuuowane będą prace nad rozbudową Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL), które od 2012 roku działa przy Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires. W ramach projektu zrealizowane zostaną nowe nagrania biograficzne (w Buenos Aires oraz podczas dwutygodniowego wyjazdu dokumentacyjnego do prowincji Chubut), pozyskane i opisane kopie kolejnych archiwaliów, a strona CATL biblioteki wzbogacona o nowe treści (skany archiwaliów, biogramy wybranych osób wraz z fragmentami dźwiękowymi). Fragmenty strony zostaną przetłumaczone na język hiszpańki. Partnerem projektu w Argentynie jest zespół Biblioteki Polskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r."

logotypmsz_a_kolor_141

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.