Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

 
Rozbudowa Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej w Buenos Aires i działania dokumentacyjne w prowincji Chaco
2015-11-27

W 2015 roku trwają prace nad rozbudową Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL), które od 2012 roku działa przy Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires. W ramach projektu zrealizowane zostaną nowe nagrania biograficzne (w Buenos Aires oraz podczas trzytygodniowego wyjazdu dokumentacyjnego do prowincji Chaco), pozyskane i opisane kopie kolejnych archiwaliów, a strona CATL biblioteki wzbogacona o nowe treści (skany archiwaliów, biogramy wybranych osób wraz z fragmentami dźwiękowymi). Fragmenty strony zostaną przetłumaczone na język hiszpański. Partnerem projektu w Argentynie jest zespół Biblioteki Polskiej im. I. Domeyki. 

Opracowywane zdjęcia i nagrania sukcesywnie będą prezentowane na stronie biblioteka.domeyki.archiwa.org. Dodatkowo fotografie będziemy publikować na stronie foto.karta.org.pl (kliknij, żeby zobaczyć)

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r."

 

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.