Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Nagranie audio-video » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Nagrania biograficzne” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Barbara Sobolewska”

 

Decyzja rodziców o wyjeździe z Wielkiej Brytanii do Argentyny

Kolekcja (zbiór/zespół): Nagrania biograficzne, Słowa kluczowe: Polacy w Argentynie, emigracja, Polonia


Plik audio obsługiwany jest przez przeglądarki:
Google Chrome, Mozilla Firefox 21+ oraz Internet Explorer 9+

Barbara Sobolewska urodziła się 25 listopada 1945 roku w Trani we Włoszech. Jej rodzice Jadwiga i Włodzimierz w czasie wojny zostali deportowani do ZSRR, a potem razem z Armią Andersa ewakuowali siś różnymi dogami do Włoch. Ojciec walczył w bitwie pod Monte Cassino. Po zakończeniu wojny rodzina Sobolewskich wyjechała do Wielkiej Brytanii, a potem do Argentyny. Zamieszkali w Buenos Aires, tam na świat przyszła siostra Zofia. Ojciec podjął pracę w firmach prowadzonych przez inżyniera Kicińskiego, który zatrudniał niemal wyłącznie Polaków. Barbara Sobolewska rozpoczęła studia architektoniczne, potem ukończyła kurs producencki. Obecnie pracuje w „Głosie Polskim” wydawanym w Argentynie.


Nazwa dokumentu: Decyzja rodziców o wyjeździe z Wielkiej Brytanii do Argentyny
Dział: Nagranie audio-video
Kolekcja (zbiór/zespół): Nagrania biograficzne
Teczka (jednostki archiwalna): Barbara Sobolewska
Numer ID: CATL 63 L / 8.47.3
Sygnatura: brak
Autor: Joanna Łuba
Data wytworzenia: 2017 - 11 - 14
Miejsce wytworzenia: Buenos Aires, Argentyna
Typ dokumentu: wywiad
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Fundacja Ośrodka KARTA, Biblioteka Polska im. I. Domeyki
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: Polacy w Argentynie, emigracja, Polonia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Barbara Sobolewska"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.